“ÖZEL EĞİTİM ÇOCUK DERGİSİ, CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA 10. SAYISIYLA YAYINDA”

“ÖZEL EĞİTİM ÇOCUK DERGİSİ, CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA 10. SAYISIYLA YAYINDA”
4 Aralık 2023 14:51
1.115
A+
A-

Genel Müdürlüğümüzce, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nde, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak hazırlanan “ARMAĞAN” kitabımızın ardından yine bir başka çalışmamız olan “Özel Eğitim Çocuk” dergisi aynı günde okuyucusuyla buluştu.

Bütün çocuklarımızı kucaklamayı ve özel gereksinimli bireylerin yaşam yolculuklarıyla ilgili farkındalık aşılamayı amaçlayan “Özel Eğitim Çocuk” dergisi, sonbahar sayısında “Cumhuriyetimizin 100. Yılı” temasını işleyerek 10. sayısını 100. yıla ithaf etti.

İkinci yüzyılın eşiğinden adım atılan şu günlerde, atalarımızdan emanet Cumhuriyet’in değerinin bilinciyle hazırlanan “Özel Eğitim Çocuk” dergisi okuyucularının beğenisine sunuldu.

Mustafa ÇİFTCİ, Abdullah HARMANCI, Bestami YAZGAN, Neslihan SALTAŞ, Çağrı GÜREL, Osman ÇEVİKSOY, Ayşegül SÖZEN DAĞ, Hüseyin KAYA ve Elçin KUZUCU gibi Türk Edebiyatımızın ve Çocuk Edebiyatımızın usta kalemlerinin yazılarıyla; Şebnem AYDIN, Doruktan TURAN, Ramila ALİYEVA, Betül İLTER, Sevgi İÇİGEN ve Esra İLTER DEMİRBİLEK gibi isimlerin de çizgileriyle renklendirdiği “Cumhuriyet” dolu bu sayımızda yine birbirinden renkli ve eğlenceli masallardan hikâyelere, şiirlerden karikatürlere çeşitli çalışmalara yer verildi.

Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutlamanın coşkusunun yansıtıldığı bu sayıda, bugünlere ulaşmamızı sağlayan “Salihlili Mehmet”, “Nezahat Onbaşı”, “Gazi Cemal” gibi çocuk kahramanlardan Cumhuriyetimizin bilim insanlarına varana kadar nice önemli isim öğrencilerimizle buluşturuldu. Öğrencilerimizin özel sporcularımızın Türkiye Yüzyılı’ndaki başarılarını görerek farkındalık oluşturmaları amaçlandı. “Gülten DAYIOĞLU, Mete GAZOZ ve Özhan EREN gibi örnek şahsiyetleri; onların dilinden dinlemeleri, ülkemizde gerçekleştirilen ve Cumhuriyetimizin sonraki yüzyıllarına ilham verecek gelişmelere tanıklık etmeleri sağlandı.

Dijital dergi, sesli dergi ve Türk İşaret Dili destekli olarak da hazırlanan “Özel Eğitim Çocuk” dergisine ozelegitimcocuk.meb.gov.tr” adresinden ulaşabilirsiniz.

Bizi Whatsapp Kanal’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Threads’tan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Twitter’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Facebook’tan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Telegram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Youtube’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.