Öğrencilere Dağıtılan Milyonlarca Ders Kitabı Geri Dönüşüme Kazandırılacak 10.06.2021

Öğrencilere Dağıtılan Milyonlarca Ders Kitabı Geri Dönüşüme Kazandırılacak 10.06.2021
11.06.2021
671
A+
A-

Millî Eğitim Bakanlığınca Sıfır Atık Projesi kapsamında başlatılan yeni proje ile öğrencilerle öğretmenlere dağıtılan ücretsiz ders kitapları, defter ve atık kağıtlar geri dönüşüme kazandırılacak. Çalışma, 2020-2021 eğitim öğretim yılı telafi eğitimlerinin sonunda başlatılacak.

Millî Eğitim Bakanlığınca, Sıfır Atık Projesi kapsamında başlatılan yeni proje ile öğrenci ve öğretmenler, ücretsiz dağıtılan ders kitapları ile defter ve atık kâğıtların geri dönüşüme kazandırılması için gönüllü olabilecek.  

Sıfır Atık Projesi kapsamında israfı önlemek, kaynakları daha etkili, ekonomik ve verimli kullanmak, atık miktarını azaltmak ve atıkları ekonomiye kazandırmak için Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yürütülen projelere bir yenisi eklendi. 

Buna göre, her yıl okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri ile öğretmenlere ücretsiz dağıtılan ders kitapları ile defter ve atık kâğıtların geri dönüşüme kazandırılması için okul müdürlüklerince gönüllülük esasına göre toplanarak değerlendirilmesi sağlanacak. 

Çalışma, 2020-2021 eğitim öğretim yılı telafi eğitimlerinin sonunda başlatılacak. 

İl ve ilçe millî eğitim müdürlükleri koordinasyonundaki çalışma, resmî okul ve kurumlarda yürütülecek. 

Okullar, geri dönüşüme kazandırılan ders kitapları ile defter ve atık kâğıtlara ilişkin bilgileri, 29 Ekim 2021 tarihine kadar Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne iletecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.