Öğretmenlerin Nisan Mesleki Çalışmaları Başladı. Eğitimleri Tamamlayanlara Ne Kadar Ücret Ödenecek?

Öğretmenlerin Nisan Mesleki Çalışmaları Başladı. Eğitimleri Tamamlayanlara Ne Kadar Ücret Ödenecek?
11.04.2022
9.810
A+
A-

Öğretmenleri 11-15 Nisandaki Mesleki Çalışma Seminerleri 11.04.2022 00:01’de Öğretmen Bilişim Ağına (ÖBA) Yüklendi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen resmi yazıyla öğretmenlerin 11-15 Nisan ara tatil mesleki çalışmalarının detayları belli olmuştu.

Öğretmenlerimiz Bakanlık tarafından tanımlanan bu 14 seminer çalışmasını 11-15 Nisan tarihleri arasında https://oba.gov.tr adresine girerek en az 1 tanesini tamamlayacaklardır. Eğitimler süresi içinde istenilen zamanda seyredilebilir. Yani zaman sınırlaması yoktur. En az 1 eğitimi tamamlayan öğretmenler mesleki çalışmaları başarıyla tamamlamış olacaklardır. İsteyen öğretmenler tüm eğitimleri de alabilecekler.  Okul yöneticileri de isteğe bağlı olarak bu eğitimleri alabilecekler.

Mesleki çalışmalarını tamamlayan öğretmenlere günlük 3+3+3+3+3 şeklinde toplam 15 saat ek ders ücreti alacaklardır. Ödemeler EYGGündüz yani 110 koddan ödenecektir.

Okul yöneticilerimiz öğretmenlerin seminerleri izleyip izlemediklerini seminer bitiminden sonra Mebbisten görebileceklerdir.

MEBBİS + E-Personel + Personel Seç + Diğer İşlemler + Hizmet İçi Eğitim

Öğretmenlerimiz eğitimlerini bitirdikten kısa bir süre sonra Mebbise yansıyacak olup faaliyet değelerlendirmesi yapılması gerekmektedir. Faaliyet Değerlendirme yapılınca E-Sertifika alınabilmektedir.

Mebbis Hizmetiçi Eğitim Modülü Ders 2 – Faaliyet ve Görevli Değerlendirme

Mebbis Hizmetiçi Eğitim Modülü Ders 3 – E-Sertifika ve E-Sertifika Doğrulama

ÖBA derslerimiz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.