Meb’den Yks’ye Doğru 2024 Türkiye Geneli Çevrim İçi Deneme Sınavı

Meb’den Yks’ye Doğru 2024 Türkiye Geneli Çevrim İçi Deneme Sınavı
21 Mayıs 2024 14:13
852
A+
A-

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), öğrencilerimizin üniversiteye giriş yolculuğunda önemli bir aşamayı temsil etmektedir. Bu süreçte, öğrencilerimizin akademik bilgi ve becerilerini en üst düzeye çıkarmaları, sınav stratejilerini geliştirmeleri ve sınav stresini yönetebilmeleri için çeşitli araçlar ve destekler sunulmaktadır. Bu doğrultuda, Bakanlığımızın ortaöğretim düzeyinde öğrenim gören ve YKS’ye hazırlanan öğrencilerimizin hazırlık süreçlerinde kendi seviyelerini görmeleri ve çalışmalarına yön vermelerini sağlamak amacıyla “YKS’ye Doğru 2024” Türkiye geneli çevrim içi YKS deneme sınavı yapılacaktır.

Denemede yer alan sorular alan uzmanlarınca YKS’nin kapsam bütünlüğüne ve soru çeşitliliğine uygun bir şekilde hazırlanmıştır. OGM Materyal web sitesi üzerinden yapılacak olan çevrim içi deneme sınavı TYT, AYT ve YDT için ayrı ayrı günlerde yapılacak olup TYT deneme sınavı 25 Mayıs 2024 tarihinde, AYT denemesi 26 Mayıs 2024 tarihinde ve 27 Mayıs 2024 tarihinde ise YDT denemesi ile YKS’ye Doğru 2024 Türkiye geneli çevrim içi deneme sınavının son aşaması gerçekleştirilecektir.

Belirtilen tarihlerde 10:00-20:00 saatleri arasında istedikleri zaman dilimlerinde sınava girebilecek olan öğrenciler sonuçlarını, sıralamalarını ve puanlarını 28 Mayıs 2024 tarihinde yine aynı sistem üzerinden saat 10:00 itibarıyla görebileceklerdir. Deneme sınavının soru çözümleri ise sonuçların açıklanması ile Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün Youtube sayfasında yayımlanacaktır. Ayrıca youtube üzerinden öğrenciler için rehberlik yayını da uzmanlar tarafından gerçekleştirilecektir.

Deneme Sınavına 25 Mayıs 2024 tarihinden itibaren https://ogmmateryal.eba.gov.tr/ adresinden erişim sağlanabilecektir.

Bizi Whatsapp Kanal’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Twitter’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Facebook’tan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Telegram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Youtube’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.