İdari İzinde Olanlara Ek Ders Ödenip Ödenmemesi Görüş Yazısı

İdari İzinde Olanlara Ek Ders Ödenip Ödenmemesi Görüş Yazısı
02.01.2021
2.147
A+
A-

Yazının pdf hali için tıklayınız.

Yazının pdf hali için tıklayınız.

YORUMLAR

 1. ilker dedi ki:

  24.haftada doğum iznine ayrılan bir öğretmen ek ders ücretini alır mı?

  1. Murat dedi ki:

   Tamamen isnatsız ilgi yazılarla uygun düşmeyen bir yazı. İdari izinlilere ek ders ödenmez denilmiş ama önceki yazılardan idari izinli olanlar kimler bakalım.
   1.gebeliğinin 24. Haftasında olan personel
   2. Kronik rahatsızlığı bulunan personel
   3. Dönüşümlü ve uzaktan çalışan personel

   Şimdi bu yazıya istinaden idari izinli olanlar ek ders alamazken dönüşümlü olanlar nasıl ek ders alabiliyor. Meb esnek çalışmaya ikişkin usul ve esaslar başlıklı yazıda
   (3) Dönüşümlü çalışma kapsamında idari izinli sayılan personel, görev mahalli dışına çıkmasını gerektiren mücbir bir sebebin ortaya çıkması hâlinde, genel hükümlere göre yıllık izin veya mazeret izninden yararlandırılabilir. Denilmektedir.
   Yine aynı yazıda
   10)Uzaktan veya dönüşümlü çalışanlar ile idari izinli sayılanlar, bu sürede istihdamlarına esas görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılır. Uzaktan veya dönüşümlü çalışanlar ile görev yerinde çalışanlar, hizmetin yürütülmesi sorumluluğu açısından eşittir.Uzaktan veya dönüşümlü çalışanlar ile idari izinli sayılanların mali ve sosyal hak ve yardımları ile diğer özlük haklan saklıdır.
   Denilmekte uzaktan çalışanlarla idari izinli olanları bir tutmaktadır.

  2. Admin dedi ki:

   Uzaktan çalışırsa alır.

   1. Murat dedi ki:

    Uzaktan eğitim usul ve esasların 10. Maddesi uzaktan dönüşümlü çalışanlar ile idari izinliler üzerinde bulunan görevi yapmış sayılır demektedir. Buradan ne anlamamız gerekir. Yine idari izindeki personel ihtiyac olan konularda göreve çağırılır denilmekte bundan hareketle idari izindeki müdür yardımcısı sene sonu işlemleri için okula 1 gün çağırılmış ya da dys den görev verilmiş bu durumda kaç saat ek ders verilecek. İdari izindeki personele hakkı( üzerindeki görevi karşılığı ek ders) verilmelidir.

 2. Neda dedi ki:

  Genelge fiili görevlerini yerine getirmiş sayılır diye açıkça yazıyor halbuki. Cumhurbaşkanlığının genelgesi hiçe sayılmış. Aynı daire başkanının,aynı gerekçelerle, 24-28 Ağustos ödenir. Diye yazısı var. Umarım sendikaların sesini duyarız bu konuda.