“TASARIM ODAKLI DÜŞÜNME İLE PROJE HAZIRLAMA” ÖĞRETMEN REHBER KİTABI YAYIMLANDI

“TASARIM ODAKLI DÜŞÜNME İLE PROJE HAZIRLAMA” ÖĞRETMEN REHBER KİTABI YAYIMLANDI
28 Nisan 2023 17:15 | Son Güncellenme: 29 Nisan 2023 10:16
440
A+
A-

Genel Müdürlüğümüzce öğrencilerimizin bir sorun belirlemesine, soruna yönelik proje fikri üretmesine, hazırlamasına, test etmesine, sunmasına ve yaygınlaştırmasına yönelik bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi amacıyla “Tasarım Odaklı Düşünme ile Proje Hazırlama” öğretmen rehber kitabı Yönetici ve Öğretmen Kütüphanesi’nde yayımlandı.

Öğretmenlerimize proje hazırlamada rehberlik etmesi için hazırlanan kitap, “Tasarım Odaklı Düşünmenin Nedir?”, “Tasarım Odaklı Düşünme ile Proje Hazırlama Örneği”, “Açlık (Örnek Proje)” başlıkları üzerinden öğretmenlere rehberlik ediyor.

Birinci başlıkta (Tasarım Odaklı Düşünme Nedir?) tasarım odaklı düşünme ve aşamaları tanıtıldı. Aşamaların nasıl iş koşulduğu kitabın ikinci başlığında (Tasarım Odaklı Düşünme ile Proje Hazırlama Örneği) yer alan örnek proje sürecinin işlem basamakları referans alınarak gösterildi. Bu işlem basamakları ikinci başlıkta ayrıntılı olarak ifade edildi. Üçüncü başlıkta ise [ Açlık (Örnek Proje)] tasarım odaklı düşünmeye uygun olarak yapılmış ek bir çalışma daha gösterilmiştir.

Böylece tasarım odaklı düşünme yönteminin esnekliğine vurgu yapılarak bu yöntemin her disiplin temelinde her alana uygulanabileceğine dikkat çekiliyor.

“Tasarım Odaklı Düşünme ile Proje Hazırlama” öğretmen rehber kitabına ulaşmak için tıklayınız.

Bizi instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Twitter’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Facebook’tan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Telegram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Youtube’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.