Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Ve Trt İş Birliği İle Hazırlanan “Yks’ye Doğru” Programı Başlıyor

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Ve Trt İş Birliği İle Hazırlanan “Yks’ye Doğru” Programı Başlıyor
13 Nisan 2023 11:19
261
A+
A-

Genel Müdürlüğümüz ve TRT iş birliği ile hazırlanan “YKS’ye Doğru” programı TRT-EBA Lise kanalında 15 Nisan  Cumartesi günü başlıyor.

Alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanan “TYT-AYT-YDT Konularının Soru Çözümleriyle Tekrarı”  konulu programda akademik başarıyı artırmak, öğrenme eksikliklerini gidermek ve deprem bölgesinde YKS’ye hazırlanan öğrencilere katkı sağlamak amaçlanıyor.

YKS’ye hazırlanan öğrenciler için  matematik, fizik, kimya, biyoloji, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, felsefe ve İngilizce derslerindeki konuların öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan sorularla pekiştirilmesi sağlanacak. 12. sınıflara yönelik hazırlanan soru çözümlerinde 2023 YKS konularına öncelik verileceği için 2. dönem konuları yer  almayacak.

“YKS’ye Doğru” programında soru çözümleri özel camdan üretilen yazı tahtası ve parça projeksiyon teknolojisi olan “Lightboard” yöntemi ile öğrencilerle buluşacak. Öğretmenin öğrencilere yüzü dönük olarak konuyu anlatmasına olanak sağlayan “Lightboard” yöntemi,  beden dili kullanımına ve göz temasına olanak sağladığı için sınıf benzeri bir sanal gerçeklik ortamı oluşturacak.  Böylece öğrencilerin öğretmene ve derse daha iyi odaklanması sağlanayacak.

Cumartesi ve pazar günleri TRT-EBA Lise kanalında yayımlanacak olacak  “YKS’ye Doğru” programında Türk dili ve edebiyatı ile matematik dersleri ikişer bölüm hâlinde toplamda 30 dakika, diğer dersler 15 dakika  şeklinde  yer alacak.  Programın gün içinde, akşam ve gece saatlerinde ayrıca hafta içinde de tekrarı gerçekleştirilecek. Program, 9 hafta süre ile devam edecek ve YKS’ye kadar yayımlanacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.