“Okulda İyilik Var” Faaliyet Uygulama Kılavuzu Yayımlandı

“Okulda İyilik Var” Faaliyet Uygulama Kılavuzu Yayımlandı
14 Nisan 2023 14:52 | Son Güncellenme: 14 Nisan 2023 15:09
584
A+
A-

Genel Müdürlüğümüz; öğrencilerin insana ve doğaya duyarlı, sorumluluk sahibi bireyler olarak, yardımlaşma ve dayanışma bilinciyle iyilik yapan, çevre sorunlarını önceleyen, insan haklarını bilen, sahip olduğu kaynakları verimli ve etkili kullanabilen, ortak insani değerleri özümsemiş bireyler olarak yetişmelerini amaçlamaktadır.

Genel Müdürlüğümüz değerlerimizi geliştirmeyi temel alan kültürel birikimimizin, kök değerlerimizin (adalet, dostluk, dürüstlük, sabır, saygı, sevgi, öz denetim, sorumluluk, vatanseverlik, yardımseverlik) öğrencilere kazandırılmasına yardımcı olmak amacıyla öğretmen uygulamasına yönelik olarak “Değerler Eğitimi Kitabı”nı; öğrencilere sosyal sorumluluk bilinci kazandırılması ve öğrencilerin topluma katkısı olan, topluma uyum sağlayan, yaratıcı düşünen ve problem çözebilen bireyler olarak yetişmesine katkı sağlanması için “Sosyal Sorumluluk ve Toplum Hizmeti Çalışmaları Öğretmen ve Yönetici Rehber Kitabı”nı  OGM Materyal web sitesinde bulunan Yönetici ve Öğretmen Kütüphanesi’nde paylaşmıştı.

“Değerler Eğitimi Kitabı” rehberliğinde nisan ayında sosyal bilimler liselerinde “Okulda İyilik Var” faaliyetleri başladı. “Okulda İyilik Var” faaliyetleri çerçevesinde iyilik yapmayı ve çoğaltmayı hedefleyen etkinliklerle okullarımızın, ülkemiz ve dünyamızın daha yaşanabilir, daha huzurlu ve sürdürülebilir olmasına katkı sağlaması hedeflenmektedir.

Sosyal bilimler liselerinde yürütülecek olan “Okulda İyilik Var” faaliyetlerinde okul yöneticileri ve öğretmenlerine katkı sağlamak ve yön göstermek amacıyla “OKULDA İYİLİK VAR” FAALİYET UYGULAMA KILAVUZU yayımlandı.

“Okulda İyilik Var” faaliyetleri, öğrenci kulüplerindeki öğrenciler tarafından kulüp öğretmeninin rehberliğinde yürütülecek. Birden fazla kulüp aynı çalışma içerisinde yer alabileceği gibi her öğrenci kulübü ayrı bir iyilik çalışması gerçekleştirebilecek. Çalışmalar bireysel olabileceği gibi birden fazla öğrencinin katılımıyla grup çalışması şeklinde yapılabilecek. Ancak iş birlikli çalışma esas olacak. Ayrıca faaliyetler birden fazla okulun katılımıyla gerçekleştirilebilecek. Çalışmalara gönüllü veliler ile ilgili diğer kurum ve kuruluşların katılımı sağlanabilecek.

“Okulda İyilik Var” faaliyetleri haziran ayına kadar Genel Müdürlüğümüze bağlı sosyal bilimler liselerinde devam edecek.

Bizi instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Twitter’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Facebook’tan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Telegram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.