MEB’DEN DEPREM BÖLGESİNE PSİKOEĞİTİM DESTEĞİ

MEB’DEN DEPREM BÖLGESİNE PSİKOEĞİTİM DESTEĞİ
8 Eylül 2023 10:13 | Son Güncellenme: 8 Eylül 2023 12:02
413
A+
A-

Millî Eğitim Bakanlığı, deprem bölgesinde görev yapan rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlara travma konusunda psikoeğitim desteği sunmaya devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ilk gününden itibaren tüm birimleriyle sahada faaliyetlerini sürdüren Millî Eğitim Bakanlığı; fiziki, sosyal ve psikolojik çalışmalarına devam ederek bölgedeki yaraları sarmaya çalışıyor.

Bu kapsamda Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, deprem bölgesinde görev yapan rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlara 2023-2024 eğitim öğretim yılı içinde sunacakları hizmetin etkinliğini artırmak amacıyla program uygulanıyor. Ayrıca yine aynı çerçevede travma konusunda uzman psikolojik danışmanların psikoeğitim uygulamaları ile birlikte “Akademisyen Buluşmaları” da gerçekleştiriliyor.

Çalışmalarda, bölge dışından görevlendirilen travma konusunda deneyimli 17 saha koordinatörü ve 86 rehber öğretmen/psikolojik danışman görev yapıyor. Şu an beş ilde eş zamanlı olarak başlatılan çalışmalar, 49 ilçede görev yapan 2 bin 744 rehber öğretmen/psikolojik danışmanın katılım ile sürdürülüyor.

Bizi Threads’tan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi instagram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Twitter’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Facebook’tan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Telegram’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.
Bizi Youtube’dan takip etmek için TIKLAYINIZ.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.