Kabine Toplantısı Sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Önemli Açıklamalar

Kabine Toplantısı Sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Önemli Açıklamalar
03.01.2022
191
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

“Son 12 aydaki çalışan sayısını koruyup meslek lisesi veya üniversite mezununu en az 12 ay istihdam taahhüdünde bulunanlara 100 bin lira destek veriyoruz.”

“(KOSGEB’in hızlı destek programı) Amacımız bu programla 75 bin yeni meslek lisesi veya üniversite mezunu gencimizi istihdama dahil etmektir.”

“Kömür yardımlarının, yeni yılla birlikte ‘doğal gaz faturası desteği’ olarak da verilebileceğinin haberini paylaşmak istiyorum.”

“2021 yılında vatandaşlarımız lehine doğal gazda 80 milyar, elektrikte 20 milyar, akaryakıtta 65 milyar liralık kamu adına fedakarlık yaptık.”

Türk lirası için Hazine desteği ile Kurumlar Vergisi’nde bir puanlık indirim yapılmasını da içeren kanun teklifini yarın Meclis’e sunacaklarını bildirdi.

“Memur maaşlarında toplamda yüzde 28 oranında bir artış yapıldı. Ocak ayındaki yüzde 5’lik dönem zammını yüzde 7,5 olarak uygulama kararı aldık. Memurlarımızın maaş artışını yüzde 30,5’e çıkarttık.”

“Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aile yardımları da çalışmayan eş için 521 lira, 6 yaşından küçük çocuklar için 115 lira, 6 yaşından büyük çocuklar için 57 lira olarak güncellenmiştir.”

“Aylık geliri 1500 liradan başlayan 1 milyon 266 bin emeklimizin maaşlarını 2 bin 500 liraya yükseltmiş oluyoruz.”

“Yeni düzenlemeye göre hiçbir emeklimiz 2 bin 500 liranın altında maaş almayacak.”

“Hiçbir vatandaşımızı fiyat artışlarının yükü altında bırakmadık. Vatandaşlarımızın gelirlerini enflasyonun altında ezdirmeyecek özel tedbirler aldık.”

“(Kovid-19) Tedbirlere daha fazla riayet ederek yüz yüze eğitime devam edeceğiz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.