Roketsan’da Patlama

Roketsan’da Patlama
07.04.2020
200
A+
A-

Ankara’nın Elmadağ ilçesindeki Roketsan’a ait yakıt depolarında 14.47’de patlama meydana geldi. Can kaybının olmadığı patlamada 3 çalışan hafif yaralandı.

Patlamayla ilgili ilk açıklama Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir’den geldi.

Roketsan’da yaşanan patlamayla ilgili yaptığımız ilk tespitlere göre herhangi bir can kaybı söz konusu değildir.

Roketsan çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Twitter hesabından paylaşım yapan Demir, “Roketsan’da yaşanan patlamayla ilgili yaptığımız ilk tespitlere göre herhangi bir can kaybı söz konusu değildir. Roketsan çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada ise “Roketsan’ın yakıt depolarında saat 14.47’de patlama meydana gelmiş, can kaybının olmadığı patlamada 3 çalışan hafif yaralanmıştır” denildi.

Roketsan’dan açıklama

Roketsan’dan yapılan açıklada ise patlamanın personelden arındırılmış alanda meydana geldiği vurgulandı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Şirketimizde, personelden arındırılmış uzaktan kontrollü üretimin yapıldığı binada bir kaza yaşanmış olup kaza esnasında herhangi bir can kaybı olmamıştır. Kazanın olduğu tesise uzak mesafede bulunan 3 personelimiz hafif şekilde yaralanmıştır. Kazanın nedeni ile ilgili incelemelerimiz devam etmektedir.

TRT Haber

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.