MEB Ajanda Kurulum ve Kullanım Kılavuzları

MEB Ajanda Kurulum ve Kullanım Kılavuzları
25.11.2020
1.780
A+
A-

MEB interneti dışından DYS, Mebbis, E-Okul vb. modüllerin kullanımı ile ilgili daha önce Meb Anahtar kullanılmaktaydı. Yapılan güncelleme ile Meb Anahtar uygulaması iptal edilip Meb Ajanda uygulamasına entegre edilmiştir.

Bundan sonra yukarıdaki modüllere Meb Ajandadan alınan kod ile giriş yapılabilecektir.

MEB Ajanda Kurulum Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

MEB Ajanda Kullanım Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

HATALAR VE ÇÖZÜM YOLLARI

 1. Meb Ajanda da sorulsun olarak işaretli ve PC de sormuyorsa (daha önce sormasın diye işaretlenmiştir) tarayıcı açıkken Ctrl+shift+delete tuşlarına basıp evet deyip ön belleği temizlerseniz o tarayıcıda tekrar tek şifre kodunu sorar.
YORUMLAR

 1. Misafir dedi ki:

  Ctrl+shift+delete tuşları ile ön belleği temizlememe rağmen meb ajan şifresini sormadan mebbise giriyorum. Daha önceden “sorulmasın” diye tik koymuştum. O tik windows ta nerede saklanıyor.

 2. Adem dedi ki:

  Meb ajandaya girmek istiyorum mebbis den kişisel bilgilerden şifre istiyor. Mebbise girmeye çalışıyorum meb ajandadan şifre istiyor. Ne yapmam gerekiyor

  1. İdris Köse dedi ki:

   Valla çözüm bulabildiniz mi. Aynı sorun var bende

   1. ali dedi ki:

    aynı sorun bizde de var çözümü olan var mı

 3. Semra dedi ki:

  Merhaba Meb ajanda kullanıma geçeli evdeki bilgisayardan dys web olarak açılıyor. Evden çalışıyorum. İş yerinden dys açıldığında evden yine web olarak devam ediyor. İş yerindeki dys kapatigimizda evdeki bilgisayardan dys web olarak gorunuyor Kişisel dys olarak açabilmem için hangi işlemi yapmalıyım.. Ayrıca meb anahtar uygulamasında böyle sorun olmuyordu. Evden pc den dys girdigim zaman Karekod okutma işlemi ile kişisel dys hemen işleme geçiyordu.Meb ajandada yer alan karekod nasıl işleme alınıyor.Telefonda ve bilgisayar meb ajanda yüklü.Bigisayarda web dys degilde kisisel dys gecisde sorun yaşıyororum.Bilgi verve ebilir misiniz.