EBA Canlı Ders Vermek Zorunlu mu? İşte Remi Yazı

EBA Canlı Ders Vermek Zorunlu mu? İşte Remi Yazı
30.04.2020
2.999
A+
A-

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü; EBA canlı sınıf uygulamalarına, resmi eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin katılımının zorunlu olup olmadığı hususunda görüş talep eden Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün  idari izin, Dönüşümlü ve Uzaktan Çalışmaya İlişkin Usul ve Esaslar’ın 5.Maddesinin 2. Fıkra hükmü uyarınca cevap verdi. Cevapta, yönetici ve öğretmenlerin idari izinli sayılabilmesi için bu süreçte uzaktan eğitim ve diğer eğitim öğretim faaliyetleri kapsamında kendilerine verilen görevleri esnek çalışma esasları çerçevesinde yürütmeleri gerekmektedir denildi.

Yönetici ve öğretmenlerin idari izinli sayılmasının şartının uzaktan eğitim kapsamında kendilerine verilen görevleri yapmak olduğu belirtilen yazıda canlı sınıf uygulamaları kapsamında verilen görevin uygulanmasının zorunlu olduğu vurgulandı.

 

 

YORUMLAR

  1. Aisd dedi ki:

    Bu yazıda canlı sınıf kelimesi geçmemektedir. Ayrıca her öğretmenin İnternet bağlantısı, veri güvenliğini ihlal etmeden kullanabileceği uygulama dahi yok. Çoğunda teknolojik araç dahi mevcut değil. O bakanlık yetkilileri zorunluymuş gibi ima verirken bunları da düşünsün. Ayrıca haber yaparken de daha özenli olmanız gerek sayın Ocak.